Sanal Gerçeklik Sınıfları ve Yapay Zekalı Öğretmenler Geliyor

Teknolojik gelişim eğitim sistemlerini tamamen değiştirecek. Okula gidip sınıflarda ders alma dönemi sona erecek. Derslere evden online olarak sanal gerçeklik ile erişilecek. Yerini ise insansı yapay zeka robotları alacak. Bu eğitimde dünyanın her yerinde yüksek standardı getirecek. Dünyanın tüm bilgi kaynaklarına erişebilen bu yapay zekalı öğretmenler, adeta öğrencilerin ufkunu açacak

Okula gidip sınıflarda ders alma dönemi sona erecek. Derslere evden online olarak sanal gerçeklik ile erişilecek. Yerini ise insansı yapay zeka robotları alacak. Bu eğitimde dünyanın her yerinde yüksek standardı getirecek. Dünyanın tüm bilgi kaynaklarına erişebilen bu yapay zekalı öğretmenler, adeta öğrencilerin ufkunu açacak.

Online sınıf

Eğitim bölgesel ya da ülkesel olmaktan çıkıp küresel hale gelecek. Bazı derslerde üstün başarı gösteren dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler, online eğitim sayesinde aynı sınıfta bir araya getirilebilecek. Derslerde zorlanan öğrenciler içinse ayrı sınıflar ve onların şartlarına uygun yapay zeka öğretmenleri ders verecek. Eğitim öğrencinin yeteneklerine ve kapasitesine özel olacak. Dil sorunu ise tüm dilleri anlık olarak istenilen dile tercüme edebilen programlar sayesinde sorun olmaktan çıkacak. 3’üncü dünya ülkelerinin en ücra köşeleri bile bu eğitim devriminden görülmemiş şekilde olumlu etkilenecek. Defter-kalem hayatımızdan silinecek. Yerini limitsiz internet bağlantısına sahip tabletlere bırakacak. Küresel okur yazarlık oranı yüzde 99’u insanlık tarihinde ilk kez geçecek.

Elektrik ve su faturasız ev

Gelişmiş ülkelerde konutlar 2100’e yaklaşırken şu ankine göre tamamen değişmiş olacak. Artan dünya nüfusu nedeniyle evlerin boyutu da küçülecek. Minimalist yaşam tarzı gelişmiş ülkelere hakim olacak. Her ev ya da apartman kendi enerjisini üreteceği için elektrik faturaları tarihe karışacak. Evler güneş enerjisini, konut sakinlerinin adımlarındaki titreşimleri kullanarak kendi enerjisini üretip bunu dev pillere depolayacak. Su ihtiyacı ise yağmur suyunun depolanıp her evde standart olarak bulunacak nanofiltreler aracılığıyla arıtılarak içme suyu haline getirilmesi sayesinde karşılanacak. Ev içine giren hava da camlardaki gelişmiş filtreler sayesinde her zaman temiz olacak.

TV’lerin yerini hologram sistemleri almış olduğundan evin her yerinde bilgi alışverişi sağlanacak. Tek dokunu

şla bulunduğunuz yerde belirecek hologram ekranla TV izlemek ya da internete girmek mümkün olacak. Bu hologramik ekranın kontrolü ise hem dokunmatik hem zihinsel olarak sağlanacak. Kendi kendine bakım-onarım yapan beyaz eşyalar artık sıradan hale gelecek. Eve usta çağırmak tarihe karışacak.

Kaynak: www.memurlar.net

One Reply to “Sanal Gerçeklik Sınıfları ve Yapay Zekalı Öğretmenler Geliyor”

Bir Cevap Yazın